Birinci TCI Akdeniz Konferansı (14-15 Haziran 2012), İzmir

The Competitiveness Institute Akdeniz Kümelenme Konferansı İzmir'de Gerçekleştiriliyor
(14-15 Haziran 2012,
Swissôtel Grand Efes Convention Centre)

Ana teması Akdeniz Bölgesinde Ekonomik ve Sosyal Kalkınmanın İtici Gücü Olarak Kümelenme olan birinci TCI Akdeniz Konferansı , TCI Network, İzmir Kalkınma Ajansı, Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı, Ege İhracatçı Birlikleri ve Ege Üniversitesi işbirliğiyle organize edilmektedir.
 
Konferansta Akdeniz Bölgesindeki kümelenme ve yenilik politikaları ve uygulama deneyimleri üzerine paralel oturumlar ve paneller gerçekleştirilmesi planlanmaktadır. Konferans, kümelenme ve yenilik konularında çalışan akademisyenler, araştırmacılar, politika yapıcılar ve uygulayıcılar için interaktif bir tartışma platformu oluşturmayı amaçlamaktadır.

Konferansın temel amaçları arasında, katılımcı ülkelerin bu konudaki politikaları, deneyimleri ve ilginç örneklerinin paylaşılması ve kümelenme konusunda tanınmış akademisyenlerin bilgi birikimlerinden yararlanılarak başarılı ve yeni modellerin ortaya konması bulunmaktadır.
 
Başta Doğru Avrupa, Balkanlar, Akdeniz, Ortadoğu ve Kuzey Afrika ülkelerinden 300’ün üzerinde, uzman, akademisyen, uygulayıcı ve girişimcilerin katılması beklenen konferans 14-15 Haziran 2012 tarihlerinde, Swissôtel Grand Efes Convention Centre’da paralel oturumlar şeklinde ekte yer alan program çerçevesinde gerçekleştirilecektir.

 

Konferansta, İhracat Genel Müdürümüz Sn. Tarık SÖNMEZ açılışta ana konuşmacı, Daire Başkanı M. Emrah SAZAK “Türkiye Kümelenme Perspektifi: Politika ve Uygulamalar” oturumunda konuşmacı olarak yer alacaklar.

Ayrıca, KOBİ İşbirliği ve Kümelenme Projesi’nin İl Kümelenme Merkezi Koordinatörleri ile hem Konferansa katılım sağlanacak hem de proje çalışma toplantısı yapılacaktır.

 
Konferans hakkında detaylı bilgiye, konferans resmi web sitesi

www.izmirconference.com aracılığıyla ulaşılabilmektedir.