Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası

 

Kahramanmaraş sanayileşme sürecinde yüksek bir trend yakalamış ve birçok yeni yatırımı hayata geçirmiştir. Hazır giyimde lider olan tekstil sektörü, çelik mutfak eşyaları, pamuk taraklama işlemi, inşaat, bankacılık, gıda, yem, ambalaj, kâğıt ve makine imalatı, ısıtma ve soğutma sistemleri sektörleri ekonomik yapının temelini oluşturmaktadır. Ulaşım, takı, bakır ve alüminyum doğrama, kereste ve inşaat malzemeleri gibi diğer sektörler de kent ekonomisinin dinamiklerini oluşturmaktadır.

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası, öncelikli olarak dericilik, dokumacılık, mobilyacılık, saraçlık, demircilik sektörlerini geliştirmek, bu alanlarda ihracatı artırmak ve yönlendirmek, bölge ihracatçılarını bir çatı altında toplayarak karşılaşılan bürokratik sorunlara mahallinde çözüm getirmek amacıyla kurulmuştur. Daha sonra bölgenin önemli ticaret ve sanayi odalarından biri haline gelmiş ve faaliyet alanını da Kahramanmaraş’taki tüm sektörler olarak genişletmiştir. Bugün ana sektörler arasında tekstil, metal mutfak eşyası, gıda ve kuyumculuk bulunmaktadır.

İşbirliği kuruluşu; proje kullanımına tahsis ettiği ofis ve personel ile “Kümelenme Bilgi Merkezi”ne ev sahipliği yapmaktadır. “Kümelenme Bilgi Merkezi” projenin yerel irtibat noktası vazifesini görmektedir.

 

 
Daha fazla bilgi için
 

 

Toplam 6127 defa okunmustur.
Ekleme Tarihi: 14.05.2013