Samsun Ticaret ve Sanayi Odası

Samsun, 1980’den sonra sanayi sektöründe önemli adımlar atmış olmakla birlikte sanayileşme sürecine hala devam etmektedir. Yiyecek ve içecek, ağır metal sanayi, makine ve teçhizat, ağaç işleri ve mobilya ilde bulunan temel sanayi sektörleri arasında bulunmaktadır.

Samsun sanayi sektöründe yer alan en önemli ürünler; tütün, trank ve inşaat demiri, bakır, gübre, çimento, yedek parça, boru, pompa, un ve hayvan yemi, ilaç sanayi, tıbbi malzeme, mobilya, şeker, hazır giyim, triko, toprak ve taş bazlı sanayi, temizleme ürünleri, makine ve plastik malzeme üretimidir.

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası, firmaların rekabet edebilme güçlerini artırmak amacıyla birçok program uygulamaktadır. Bu amaçla bölgede faaliyet gösteren firmaların rekabetçi piyasa koşullarında birlikte hareket edebilmeleri için ürün geliştirme, inovasyon ve kümelenme konularında çalışmalar yürütmektedir.

İşbirliği kuruluşu; proje kullanımına tahsis ettiği ofis ve personel ile “Kümelenme Bilgi Merkezi”ne ev sahipliği yapmaktadır. “Kümelenme Bilgi Merkezi” projenin yerel irtibat noktası vazifesini görmektedir

 
Daha fazla bilgi için
 

http://www.samsuntso.org.tr/

 

Toplam 6352 defa okunmustur.
Ekleme Tarihi: 14.05.2013