Trabzon Sanayi ve Ticaret Odası

Trabzon Limanı; Kafkasya ile Orta Asya’ya stratejik bir geçiş noktası olarak tarihi İpek Yolu’nun üzerinde yer almakta ve İran, Irak, Rusya ve Türk Cumhuriyetleri ile yapılan ticari faaliyetler için bir geçiş noktası konumunda bulunmaktadır.

Çay ve fındık Doğu Karadeniz Bölgesi’nin temel ürünleri olup bunlara ek olarak Trabzon’da tütün, mısır, diğer meyve ve sebzeler de yetiştirilmektedir. İl, balıkçılık sektörünün en önemli merkezi olmakla birlikte çiftlik hayvanı yetiştirme konusunda da önemli bir yere sahiptir.

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası; KOBİ’lerin daha rekabetçi bir yapıya kavuşmaları ve daha iyi rekabet edebilir duruma getirilmeleri için çalışmalar yürütmekte, KOBİ’lere sağlanan destekler ve bu desteklerden KOBİ’lerin nasıl yararlanabileceği konularında hizmetler sunmaktadır. İlin 2001 yılından itibaren uluslararası ticarette kademeli olarak yükselmesinde de önemli katkıları bulunmaktadır.

İşbirliği kuruluşu; proje kullanımına tahsis ettiği ofis ve personel ile “Kümelenme Bilgi Merkezi”ne ev sahipliği yapmaktadır. “Kümelenme Bilgi Merkezi” projenin yerel irtibat noktası vazifesini görmektedir

 
Daha fazla bilgi için
 

http://www.ttso.org.tr/

 

Toplam 5407 defa okunmustur.
Ekleme Tarihi: 14.05.2013